Články otevřené těm,
kteří nás znají nebo chtějí poznat

 

20

Aromaterapie v těhotenství

Těhotenství je jedinečný zážitek pro každou ženu. Je to důležité a krásné období, ve kterém se mohou objevit různé obtíže. Tělo ženy prochází velkou hormonální změnou a postupně je vystaveno velké zátěži. Bolest v kříži, pnutí v tříslech, nespavost, nevolnost, křečové žíly, hemeroidy, otékající nohy a mnoho dalších. V prvním trimestru raději éterické oleje vůbec nepoužívejte.

Celý článek »
Img_1076

Podpora bříška v těhotenství

Ve 2. a 3. trimestru nás může potrápit napětí kůže na břiše, prsou a především kdejaká bolest (záda, třísla, podbřišek,…). Poslední trimestr v těhotenství bývá pro některé maminky obtížný. Rostoucí bříško je těžké, táhne dopředu a dolů, to má za následek změnu těžiště u ženy.

Celý článek »
Js 32 foto blog

INKONTINENCE = nedobrovolný únik moči v malém nebo velkém množství

Z anatomického hlediska se svaly pánevního dna podílejí na mechanismu kontinence. Podpírají břišní orgány. Svým tahem udržují vazivovou tkáň v dobrém stavu, což napomáhá udržet orgány ve správné pozici. Úpravou funkcí svalů pánevního dna můžeme vytvořit předpoklad pro výrazné či dokonce úplné vymizení příznaků inkontinence moči.

Celý článek »
Js 32 foto blog

Rozhovor dvou fyzioterapeutek, kolegyň a kamarádek

Jana a Petra … Péťa a Jani… Fyzioterapeutky, ženy , které se zabývají fyzioterapií nejen pro ženy. Náš tajný rozhovor je speciální vydání pro ženy. Proč tajný? Napsaly jsme jedna druhé 3 otázky týkající se fyzioterapie pro ženy. Odpovědi kolegyně jsme četly, až když jsme napsaly ty svoje. A toto nám vzniklo😊

Celý článek »
Img_20220711_113306b-scaled.jpg

Pánevní dno

Pánevní dno? Už jsem nad tím přemýšlela. Je to citlivé téma. Často se o tom mluví v médiích. Kamarádka mi říkala, že když si kýchne,

Celý článek »