Jana Slusarčuková

Fyzioterapeutka, zakladatelka a nekonečná vizionářka.
Img_0666

Pracovně jsem fyzioterapeutka, dále speciální pedagog se zaměřením na tělesnou a pracovní výchovu zdravotně postižených a aktuálně se věnuji také studiu koučinku. Rodinně jsem manželka, maminka a spolumajitelka sportovního pony.

Jsem vděčná za profesní zkušenosti, které jsem následně čerpala v roli speciálního pedagoga při podpoře dětí s logopedickými vadami, sluchovým postižením, autistickými rysy a Aspergovým syndromem.

Mimo pracovní výzvy se začala rozrůstat i naše rodina, stala jsem se maminkou syna a nedlouho poté i dcery. Díky laskavé podpoře mé rodiny jsem mohla dál zůstat (i když ne na plný úvazek) také v roli fyzioterapeutky a pokračovat v práci pro své klienty.

Po absolvování studia fyzioterapie na Vyšší odborné zdravotní škole v Hradci Králové jsem získala magisterský titul na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze v oboru Tělesná a pracovní výchova zdravotně postižených. Během studia na univerzitě jsem sbírala první pracovní zkušenosti v oboru a zároveň rozvíjela praxi fyzioterapeutky následnými specializovanými kurzy. Věnovala jsem se fyzioterapeutické péči o tělesně postižené děti a děti s kombinovaným postižením. Paralelně s tím jsem v roce 2004 založila malou firmu se zaměřením na rekondiční a regenerační služby a několikrát týdně vedla lekce spinningu a flexi-baru. Podílela jsem se jako spoluautorka na realizaci vzdělávacího kurzu (v rámci ESF) pro osobní a pedagogické asistenty.

Po ukončení rodičovské dovolené jsem se rozhodla věnovat se plně již výhradně fyzioterapii. Založila jsem dnešní JS-Fyziopoint a začala s nadšením rozvíjet soukromou ambulanci fyzioterapeuta s vizí pracovat komplexně s uceleným přístupem ke klientovi.

Poslední dva roky jsem pokračovala v péči o klienty ve své ordinaci a současně jsem se jako projektový manažer podílela na implementaci ordinací fyzioterapie do klinik zabývajících se léčbou bolesti. Cílem bylo rozšířit léčbu bolesti o možnosti, které přináší právě fyzioterapie.

Při práci se svými klienty vycházím z řady klinicky ověřených metod jako jsou Dynamická Neuromuskulární Stabilizace (DNS) prof. PaedDr. Pavla Koláře, Metoda Ludmily Mojžíšové, Akrální koaktivační terapie PhDr. Ingrid Špringrové Palaščákové a mnoho dalších. V posledních 2 letech kombinuji tyto metody ještě s metodou MFK. Její autorka, PaedDr. Martina Končalová, mě pracovně velmi ovlivnila a byla jedním z impulsů, proč jsem se rozhodla studovat MBA se zaměřením na profesionální koučink. Věřím, že také tyto dovednosti mohou podpořit klienta a fyzioterapeuta při společném hledání cesty ke zdraví.

Spolu s mými kolegy v JSFYZIO rozvíjíme s neutuchající energií nové vize, představy a plány. Věřím a přeji si, aby i našim klientům, rodinám a přátelům přinesly do života nový náboj a odhodlání pro třeba jen drobnou změnu.

PS: Ráda trávím čas sportem, cestováním s rodinou a (i když to není často) také bytím sama se sebou.

Mgr. Jana Slusarčuková, Dis.

+420 778 770 778
jana@js-fyzio.cz
info@js-fyzio.cz

Mgr. Jana Slusarčuková, DiS.

Absolvované kurzy:

 • Kurz diagnostiky a terapie postizometrické relaxace měkkých a mobilizačních technik páteře a periferních kloubů
 • Certifikovaný kurz fyzioterapeutů v rehabilitační léčbě některých druhů funkční ženské sterility metodou Mojžíšové
 • Kurz akrální koaktivační terapie – ACD, ACT I, ACT II, ACT III
 • Kineziotaping – I, II a korekce
 • Sportovní kurz část „I“, Rehabilitation Prague school DNS
 • Sportovní kurz část „II“, Rehabilitation Prague school DNS
 • Kurz pro instruktory dětských sportovních kroužků DNS
 • Kurz Cvičení na velkém míči, s overbally a labilními válci
 • Propriofoot Concept
 • Algoritmus a management terapie nohou u dětí od 2 do 17 let
 • Fyzioterapie v gynekologii a porodnictví
 • Odborné školení Použití BTL-6000 TR-THERAPY ve fyzioterapii a sportovní medicíně
 • Fyzioterapeutické metody a přístupy v těhotenství a po porodu
 • DNS Sportovní kurz část „III“, Rehabilitation Prague school Workshop
 • Využití jógy u vertebrogenních poruch
 • Nordic Walking
 • Kurz DNS FIT KID
 • Workshop hormonální jógová terapie
 • Metoda MFK (Manuální fyzioterapeutická korekce) všechny části včetně psychosomatiky

Děkujeme za milá slova

Hlásím, že se 100% uzdravila. Chůzí na dovolené se vše dalo dokupy. Nachodili jsme za 5 dní spoustu kroků a každý den byl lepší. Nemám zrnko bolesti. Tejpy uz do porodu nebudou potřeba. Ješte jednou děkuji za vše! Mějte se moc pěkne!
Pavlína
, 21 let
Chtěla bych touto cestou poděkovat paní trenérce Marušce Bártové, která vyšetřila moji svalovou soustavu metodou MFK a zásadně se zlepšil můj zdravotní stav, který se týkal především dýchání a pohybu dýchacích svalů.
Doporučení paní Marušky dodržuji, každý den procvičuji správné dýchání a cítím, jak se do mě dostává energie a začínám naplno dýchat a žít.
Moc děkuji paní Marušce, jak vnímavě a citlivě se mnou pracuje a pomáhá mně narovnat záda a dýchat.
Paní Helena H.
Zdravím Vás Jani, hlásím, že tělo funguje a pravá strana zadnice se uvolnila a již nebolí. Cítím se fajn.
David
, 60 let
Moje záda byla po těhotenství s dvojčaty hodně bolavá. Po několika návštěvách Jany se mi však velmi ulevilo. Upravily jsme držení těla, zvolily vhodné cviky a vše opět funguje tak, jak má. Ověřila jsem si, že není cvičení jako cvičení. Bohužel ani trenér v posilovně mnohdy neví, co je pro vaše tělo správné.
Pavla
, 37 let
K Janě jsem přišla před rokem a půl s vyhřezlou ploténkou v bederní páteři. Nejen že se ploténka po pravidelné fyzioterapii, skupinovém cvičení a poctivém cvičení doma srovnala tak, že o ní vůbec nevím, ale navíc se mi tělo vyladilo natolik, že se mi po několika letech snažení podařilo otěhotnět. JS Fyzio můžu určitě jenom doporučit 🙂
Dana
, 32 let
Věnovat se vám budeme
společně a koordinovaně

Máme jediný záměr. Dostat vás zpátky do dobré kondice.
Spojujeme fyzioterapii, fyziotrenéry a vaše odhodlání.

Objednávka fyzioterapie

Img_0666