Nová posila: KAMILA ANDĚLOVÁ

Představujeme vám naši novou posilu KAMILU ANDĚLOVOU: je to naše nová fyzioterapeutka a posila skupinových cvičení!
Js 32 foto blog kamča

Již na základní škole při studiu biologie člověka mě začalo velice zajímat lidské tělo…a fascinuje mě dodnes. Ani pohyb mi nebyl neznámý. Cvičila jsem aerobic (i nějaké závody byly) a tančila jsem…a tancuji ráda dodnes. I přes některé odmítající postoje lékařů (kvůli mé diagnóze idiopatická skolióza) a možná i právě proto, jsem se rozhodla pro obor Fyzioterapie, který jsem studovala na Fakultě zdravotnických věd Univerzity Palackého v Olomouci a zdárně jej v roce 2012 dokončila. Během studia jsem získala spoustu zkušeností nejen z lůžkové, ale i ambulantní péče, ať už v rámci praxe či soukromě zařízených brigád. Již na studiích mě fascinovalo zejména fungování mozku a jeho propojení se svaly. Postupně jsem stále více zjišťovala, že pro optimální fungování člověka je důležité nejen správné nastavení těla a jeho pohybu, ale významně se na tom podílí také psychika a celkové nastavení mysli.

Poté jsem pracovala 1 rok v nemocnici v Přerově na oddělení dlouhodobé intenzivní péče, což byla pro mě velmi cenná zkušenost. Následně mě život zavedl do Hradce Králové, kde jsem začala pracovat na rehabilitační klinice ve fakultní nemocnici. Od roku 2016 jsem měla od fyzioterapie pauzu, protože jsem se stala mámou. Nejdříve skvělého syna, a po 3 letech i úžasné dcery. Právě v roce 2016 jsem se také seznámila s Janou a Maruškou, začala jsem k nim chodit na skupinové lekce jako těhotná. Po prvním porodu jsem potřebovala dát své tělo trochu do pořádku, proto jsem neváhala, a i přes horší časové možnosti jsem začala docházet na skupinové lekce k Honzovi.
Img_0482

Ani v průběhu rodičovské dovolené jsem ale co se týče práce zcela nezahálela. Když už to bylo možné, byla jsem buď na částečný úvazek na rehabilitační klinice, nebo v soukromé ambulanci, kde jsem nejprve vedla skupinové lekce pro těhotné a ženy nejen po porodu, poté jsem tam také pracovala s klienty v lanech (Redcord systému). Loni jsem vedla také dvě skupinové lekce pro ženy v rámci spolku v místě mého bydliště v Opatovicích nad Labem. Nyní už jsem zpět v pracovním procesu na rehabilitační klinice ve fakultní nemocnici a uvidím, kam mě dál život nasměruje. Těším se na vás!

Kamila

Foto 3x2

Růst svalů

Svalová hypertrofie, neboli růst svalů, je proces, při kterém se svalová vlákna zvětšují a zesilují. Tento proces je zásadní pro sportovce, kulturisty a každého, kdo usiluje o zlepšení své fyzické kondice a síly.

Celý článek »
B8c8827e-f082-43a2-9abe-89dc16710790

Skolióza u dětí: Průvodce pro rodiče

Všimli jste si, že se vaše dítě krčí a hrbí více než obvykle? Možná se vám zdá, že má jedno rameno výš než druhé. Nebo si stěžuje na bolest zad? Né vždy se musí jednat o skoliźu páteře, ale je dobré být o krok napřed. Vědět, na koho se můžu obrátit a kde najít ty správné odpovědi. Pojďte si udělat přehled, čeká na vás odborný čánek o skolióze, kterému budete rozumět. V tomto článku si povíme.

Celý článek »
Js 32 foto blog

7 tipů pro zdravá záda vašeho školáka: Jak vybrat ideální školní batoh?

Máte doma malého školáka a řešíte, jak vybrat správný batoh do školy? Není to jen otázka stylu, ale také zdraví. Správný batoh může významně ovlivnit vývoj dětské páteře a celkový tělesný růst. Z fyzioterapeutického hlediska je důležité dbát nejen na samotný batoh, ale také na způsob, jakým jej dítě nosí, a co v něm nosí. Co všechno byste měli při výběru školní aktovky zvážit?

Celý článek »