Lucka a její dlouho očekávaný chlapeček

Po dvou neúspěšných těhotenství jsem se zamyslela nad tím, že mi zřejmě tělo vysílá nějaké signály a rozhodla jsem se pro něj něco udělat. Ne že bych zrovna nemohla otěhotnět, ale moje touha byla tak veliká, že se to prostě přestalo dařit.
lucka lejpova

Vzhledem k tomu, že už mi nebylo 20, tak jsem se ze začátku rozhodla pro to nejjednodušší – vyhledat nějakého bezvadného odborníka přes Mojžíšovku. Nepila jsem, nekouřila už asi 4 roky, sportovala, takže jsem to chtěla doplnit o nějaké to cvičení. 

O Janě Slusarčukové jsem slyšela zpovzdálí, že „pomáhá ženám otěhotnět“, ale nemyslela jsem si, že ji budu někdy potřebovat.

Jana koukla na stavbu těla (nic moc :-D) a řekly jsme si, co je pro mne prioritou. Dala mi do začátku pár cviků, které jsem měla 2krát denně cvičit. Jako start to bylo zábavný. Po týdnu ještě dobrý, po 14 dnech opakující se nuda, ale všimla jsem si, že se mi zlepšily i bolesti zad a krku, což pro mne bylo též dost důležité. Cvičení jsem začala brát jako automatiku, prostě jako když si dáte ráno čaj. Ale především poháněcí motor byl ten vysněný cíl.

Jako bonus jsem se rozhodla jít do mobilizace kostrče. Něco jsem si o tom načetla, navíc k Jane jsem si postupem času vytvořila důvěrnější pouto, takže jsem se nemusela ani stydět. Jana mne na vše připravila a vysvětlila do detailu, takže jsem se nebála. Věděla jsem, že pro sebe dělám, co můžu, takže i atmosféra doma se zlepšila a už jsme tolik neřešili samotné početí, což je taky velmi důležité. 

Z pohledu gynekoložky nebyl žádný problém, takže jsem se psychicky uvolnila, užívala jsem si cvičení, výlety, prostě jsme „žili“. 

Já cvičila dál a když mi jednoho dne Jana zavolala, co nového, mohla jsem ji s úsměvem na rtech říct, že nosím pod srdcem už několik týdnů malého tvorečka. 

Nemohla jsem tomu sama uvěřit. Jsem přesvědčená o tom, že díky cvičení jsem tělo psychicky uvolnila, ale zároveň cvikově posílila. Jana je profesionálka, která nemaže med kolem pusy, ale opravdu se snaží s vámi něco udělat. A tím ji mockrát děkuji.

Těhotenství proběhlo v pořádku a teď už tady chovám malého chlapečka.

2ff48a06-4c0a-409c-9a05-6419fc764e0b
D40a4219-3e04-4b2b-9422-5d2ab49b3f7b
Qm0323

Zdravé ptáče dál doskáče

Potká se fyzioterapeutka, ortoped a učitelka z mateřské školky. Ne, tohle není začátek žádného vtipu, ale nového projektu Jany Slusarčukové a její královéhradecké fyzioterapie JSfyzio. Po letech odborné práce s dětmi i dospělými rozjíždí unikátní program.

Celý článek »
79da1a8c-aea5-4965-8eea-9524997111f5

Rozhovor s lékařkou Evou Dvořákovou o propojení gynekologie a fyzioterapie

V rámci naší dlouhodobé spolupráce s paní doktorkou MUDr. Evou Dvořákovou Ph.D. ,vedoucí lékařkou Centra asistované reprodukce v Pardubicích, jsme se setkaly ( Bc. Petra Žilková a Mgr. Jana Slusarčuková ) v jsfyzio, abychom ji mohly položit pár dotazů týkající se propojení gynekologie a fyzioterapie. Bylo to velmi milé a užitečné setkání. Děkujeme!

Celý článek »
51f7f80d-3ac5-4682-8d6a-a814728d8486b

JSFYZIO najdeš i v lese aneb Aktivní den s Nordic Walking

Naše akce je vhodná pro vás, kteří s NW začínáte a chcete se naučit správné technice a zjistit potřebné informace, nebo si jen pohráváte s myšlenkou o zdravé chůzi, ale také pro ty, kteří dbají o své zdraví a kondici, věnují se NW a chtějí zdokonalit svoji techniku… Zkrátka pro každého v jakémkoliv věku, kondici a stavu.

Celý článek »