Manuální lymfatická drenáž (MLD): terapeutická metoda pro zdraví a pohodu

Tato metoda masáže je tak jemná a přitom tak účinná. Vznikla díky lékařskému vizionáři Dr. Emilu Vodderovi ve 30. letech 20. století, který si uvědomil, jaký význam má lymfatický systém pro naše zdraví a pohodu.
Img_20230621_095542

Co tedy MLD přesně je? Jedná se o terapeutickou techniku, která pracuje s lymfatickým systémem v našem těle. Tento systém má klíčovou roli v odvádění lymfy, což je tekutina, která nám pomáhá bojovat s infekcemi a odstraňovat škodlivé látky.

MLD je o jemných, rytmických pohybech prováděných v souladu se směrem lymfatického toku v těle. Odborníci na MLD používají tyto pohyby k odstranění otoků, zánětů a bolesti spojené s hromaděním lymfy v tkáních.

Tato metoda není jen o vzhledu. MLD může také posílit vaši imunitu a pomoci vám snížit stres. Je to jako malý dar pro vaše tělo a mysl.

Na rozdíl od klasických masáží, které cílí na svaly a používají hlubší tlak, je MLD jemnější a zaměřuje se především na lymfatický systém. Je ideální pro ty, kteří trpí otoky, záněty nebo kteří hledají posílení své imunity.

Zpracovala: Marie Bártová

Img_20230621_100426
Img_20230621_100615
Js 32 foto blog

Aromaterapie

Je přírodní terapeutická metoda, využívající léčebných účinků vonných éterických olejů. Oleje jsou z rostlinných výtažků z farmaceutických rostlin, obsahující to nejlepší a nejúčinnější, co tyto rostliny nabízejí. Jsou to rostlinné esence pro udržení nebo zlepšení zdraví.

Celý článek »
Image0

Cirkadiánní cyklus

Střídání mezi spánkem a bděním představuje jeden z mnoha běžných procesů, které podléhají řízení cirkadiánním rytmem. Ale co to vlastně znamená a jak přesně funguje?

Celý článek »