O nás podrobně… Šárka Poddaná

"Sport a zdraví" - dvě klíčová slova, která celý můj život vystihují naprosto přesně.
Js 32 foto blog

O nás podrobně…

Šárka Poddaná

„Sport a zdraví“ – dvě klíčová slova, která celý můj život vystihují naprosto přesně.

Od nejranějšího dětství jsem byla vedena ke sportu, což se proměnilo v profesionální kariéru ve volejbalu, která trvala 14 let. Během této doby jsem se stala pětinásobnou mistryní České republiky a také reprezentovala naši zemi.

Práce s řadou trenérů a kondičních odborníků mi umožnila získat hluboký vhled do toho, co ve sportu funguje, co by mohlo potenciálně fungovat a co je naopak kontraproduktivní a může tělo poškodit. Fascinace lidským tělem a jeho neuvěřitelnými možnostmi mě vždy poháněla vpřed. Byla jsem svým vlastním pokusným králíkem jak ve sportu, tak v oblasti výživy.

Během mé sportovní kariéry jsem absolvovala řadu kurzů – od fitness trenéra přes výživu ve sportu až po trenérství mládeže. V roce 2020 se mi narodila dcera, a jako mnoho sportovkyň jsem se rozhodla vrátit se zpět na profesionální scénu. Bohužel, tento návrat byl brzy přerušen v důsledku zranění – výhřezu meziobratlové ploténky. Tato událost mi okamžitě převrátila život naruby a současně mě nasměrovala na zcela novou cestu.

Během své cesty jsem si uvědomila, že tělo není nesmrtelný stroj. Objevila jsem metodu DNS, která mi pomohla se opět vrátit do aktivního života. Uvědomila jsem si, že žádná část těla nefunguje izolovaně a že je vše propojené. Mé zranění nebylo výsledkem nešťastné náhody, ale spíše dlouhodobým ignorováním zásad zdravého pohybu. Začala jsem cvičit, nejprve sama, pak s fyzioterapeutem, a nakonec jsem se rozhodla DNS metodu hlouběji studovat.

Tento sled událostí mě přivedl do JS Fyzio, k Janě a jejímu týmu, do krásných prostor fyziocentra, které mě na první pohled okouzlilo. Ráda bych vám společně s tímto týmem ukázala, že správné sportování je možné. Že rčení „sportem ku zdraví“ může být skutečností a pomoci vám na cestě k aktivnímu životu bez bolesti.

Těším se na vás. Šárka

 

F8bb1645-64af-45d5-ad3f-6abe51cbd1d8
Db2ae037-6974-4283-b2ce-a7caeb864fa7
Processed with rookie cam
49943790-cf7b-4f0b-942e-202ebde0602a
Js 32 foto blog

Bez bolesti k dospělosti

Fyzioterapeutka Jana Slusarčuková s týmem JSfyzio není na stránkách Quartieru žádným nováčkem, přesto se její pracovní život novinkami jen hemží. V tandemu s pedagožkou Šárkou Chvojkovou v létě rozjela dlouho připravovaný projekt s názvem UdržSe . Ten se zaměřuje na děti, jeho cílem je naučit pedagogy a rodiče umění zdravého dětského pohybu. Jejich mise je jasná: omezit do budoucna ambulance plné dětí s vadným držením těla nebo asymetriemi. Provést je zkrátka bez bolesti až k dospělosti. „Protože nejlepší léčba je prevence,“ říkají.

Celý článek »