Když tělo nemá čas růst
Velmi důležité je zmínit také problematiku zatěžování dětského a juniorského těla. Často se u dětí setkávám s velkým přetížením, s čímž ve většině případů souvisí pozastavení růstového hormonu. Během školního roku je tělo zatíženo nejen fyzicky (v rámci zájmových kroužků), ale také psychicky a tělo nemá de facto čas růst. Není tak výjimkou, že to „dohání“ během prázdnin – o to adekvátnější však zvolená zátěž musí být, aby mohlo regenerovat.
Zkušenosti, které jsem nasbíral jako fitness trenér spolu s informacemi od kolegyň fyzioterapeutek, které mi hodně předaly a naučily mě vnímat tělo jako celek, mi pomohly v trénování sportovců i „běžných smrtelníků“. S každým klientem začínáme od základů. Pro sportovce, kteří chtějí trénovat funkčně a smysluplně, jejichž cílem je nabrat svalovou hmotu nebo je baví trénink ve fitku, mám novinku: dlouhodobou spolupráci včetně plánování tréninkových jednotek na každý týden. Díky tomu dokážu naplnit klientův cíl – zvýšení kondice, nabrání svalové hmoty, ale zároveň udržet tělo v rovnováze a garantovat kvalitu pohybu.
Zpracoval: fyziotrenér Jan Kulhánek
Pozn.: Články prezentované na webu js-fyzio.cz nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření a mají informativní charakter, tak abyste snadněji porozuměli dané problematice například po Vaší návštěvě fyzioterapeuta, lékaře nebo jiného specialisty. Cílem naší databáze článků je nabídnout Vám na jednom místě aktuálně dostupné informace o jednotlivých potížích pohybového aparátu, se kterými se můžete setkat, a to snadno pochopitelným jazykem. V případě, že na základě podobnosti zde popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat Vaše potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.