Cvičení ve fitness centrech a tělocvičnách na “funkční pohyb”

V mých očích je to ale, s jistou dávkou profesionální nadsázky, spíš online přehlídka „sebepoškozování“.
567a4570b

Není cvičení jako cvičení

Návštěvy fitcentra, pořádné „kruháče“. Aneb co by dneska člověk neudělal pro cool fotku na sociální sítě. Ukázat všem, že jste fit, jak pečujete o svoje tělo… V mých očích je to ale, s jistou dávkou profesionální nadsázky, spíš online přehlídka „sebepoškozování“. V poslední době se totiž ve své praxi čím dál častěji setkávám s dospělými i teenagery, kteří si právě z profi tělocvičen odnesli nezdravé návyky. Ty v lepším případě končí poruchami funkce svalů, držení těla, nastavení, stabilizace a aktivace nitrobřišního svalstva. Horší scénáře zahrnují poruchy struktur, výhřez ploténky, menisku nebo potrhané vazy…   
 
Klienti pak přicházejí s tím, že je někde bolí a bývají překvapení, že dělají něco špatně. Vždyť chodí do posilovny, a to je přece zdravé! 
 
Zpracoval: fyziotrenér Jan Kulhánek
 
Pozn.: Články prezentované na webu js-fyzio.cz nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření a mají informativní charakter, tak abyste snadněji porozuměli dané problematice například po Vaší návštěvě fyzioterapeuta, lékaře nebo jiného specialisty. Cílem naší databáze článků je nabídnout Vám na jednom místě aktuálně dostupné informace o jednotlivých potížích pohybového aparátu, se kterými se můžete setkat, a to snadno pochopitelným jazykem.  V případě, že na základě podobnosti zde popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat Vaše potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.
5c95ca8f-b6fd-4685-9729-eff81fc55da7

Mladí sportovci, mladí hudebníci: Kdy je čas na fyzioterapeuta nebo pohybového specialistu?

Když se řekne fyzioterapie, většina z nás si představí profesionální sportovce, kteří se potřebují zotavit ze zranění nebo zlepšit výkon. Ale co děti? A co děti, které nesportují, ale tráví hodiny u klavíru, houslí nebo kytary? Sport a hudba vypadají na první pohled naprosto odlišně, ale obojí klade na dětské tělo specifické nároky. A v obou případech může být péče fyzioterapeuta důležitá v jejich vývoji.

Celý článek »