JSFYZIO & Eliška, orientační běžkyně, 10 let

Elišku při běhu trápilo píchání v boku a začínal jí skoliotický postoj. Už po měsíci sama Eliška vnímala významné zlepšení.
Js-komiks-eliska2

JSFYZIO & Eliška, orientační běžkyně, 10 let

Ahoj, jmenuji se Eliška, je mi 10 let a běhám orientační běh. Paní doktorka mi při preventivní prohlídce zjistila, že mám skoliotický postoj.

Začala jsem chodit k Janě, aby mě naučila nějaké cviky. Cvičím DNS třeba lyžaře, kočku nebo nějaké cviky vleže. Cvičím skoro každý den, což je hodně náročné a moc mě to nebaví. Ale maminka cvičí se mnou a opravuje mě, tak je to docela fajn. Aspoň máme nějaký čas jenom pro sebe.

První zlepšení přišlo asi za měsíc. Při závodech v orientačním běhu mě dřív často píchalo v boku a musela jsem chvílema chodit pěšky. To se se cvičením postupně lepšilo a teď už mě v boku nepíchá. Naučila jsem se správně dýchat. Mám teď na závodech lepší výsledky, což je super.

Byla jsme nedávno na kontrole v Košumberku a paní doktorka byla moc spokojená, protože mám záda lepší. Takže moc děkuju Janě za její pomoc. Teď už k ní chodím jen na občasné kontroly, aby mi zkontrolovala cviky. Když mám nový cvik, pošlu jí video, jak cvičím doma. Opravuje mě na dálku tak dlouho, než cvik zacvičím správně. Je to dřina, ale stojí to za to!

Zpráva od Eliščiny maminky Petry

JSFYZIO & Eliška, orientační běžkyně, 10 letDobrý den, byla jsem včera s Eli v Košumberku. Mám vás od paní doktorky pochválit. Eli se zlepšila. Dostala jsem poukaz. Zvládneme to s Vámi nebo mám Eli objednat na rehabilitaci? Raději bychom s Vámi 🙂

Děkujeme Elišce i Petře, toto je pro nás největší odměna!

JSFYZIO & Eliška, orientační běžkyně, 10 let

Qm0323

Zdravé ptáče dál doskáče

Potká se fyzioterapeutka, ortoped a učitelka z mateřské školky. Ne, tohle není začátek žádného vtipu, ale nového projektu Jany Slusarčukové a její královéhradecké fyzioterapie JSfyzio. Po letech odborné práce s dětmi i dospělými rozjíždí unikátní program.

Celý článek »
79da1a8c-aea5-4965-8eea-9524997111f5

Rozhovor s lékařkou Evou Dvořákovou o propojení gynekologie a fyzioterapie

V rámci naší dlouhodobé spolupráce s paní doktorkou MUDr. Evou Dvořákovou Ph.D. ,vedoucí lékařkou Centra asistované reprodukce v Pardubicích, jsme se setkaly ( Bc. Petra Žilková a Mgr. Jana Slusarčuková ) v jsfyzio, abychom ji mohly položit pár dotazů týkající se propojení gynekologie a fyzioterapie. Bylo to velmi milé a užitečné setkání. Děkujeme!

Celý článek »
51f7f80d-3ac5-4682-8d6a-a814728d8486b

JSFYZIO najdeš i v lese aneb Aktivní den s Nordic Walking

Naše akce je vhodná pro vás, kteří s NW začínáte a chcete se naučit správné technice a zjistit potřebné informace, nebo si jen pohráváte s myšlenkou o zdravé chůzi, ale také pro ty, kteří dbají o své zdraví a kondici, věnují se NW a chtějí zdokonalit svoji techniku… Zkrátka pro každého v jakémkoliv věku, kondici a stavu.

Celý článek »