JSFYZIO & Eliška, orientační běžkyně, 10 let

Elišku při běhu trápilo píchání v boku a začínal jí skoliotický postoj. Už po měsíci sama Eliška vnímala významné zlepšení.
Js-komiks-eliska2

JSFYZIO & Eliška, orientační běžkyně, 10 let

Ahoj, jmenuji se Eliška, je mi 10 let a běhám orientační běh. Paní doktorka mi při preventivní prohlídce zjistila, že mám skoliotický postoj.

Začala jsem chodit k Janě, aby mě naučila nějaké cviky. Cvičím DNS třeba lyžaře, kočku nebo nějaké cviky vleže. Cvičím skoro každý den, což je hodně náročné a moc mě to nebaví. Ale maminka cvičí se mnou a opravuje mě, tak je to docela fajn. Aspoň máme nějaký čas jenom pro sebe.

První zlepšení přišlo asi za měsíc. Při závodech v orientačním běhu mě dřív často píchalo v boku a musela jsem chvílema chodit pěšky. To se se cvičením postupně lepšilo a teď už mě v boku nepíchá. Naučila jsem se správně dýchat. Mám teď na závodech lepší výsledky, což je super.

Byla jsme nedávno na kontrole v Košumberku a paní doktorka byla moc spokojená, protože mám záda lepší. Takže moc děkuju Janě za její pomoc. Teď už k ní chodím jen na občasné kontroly, aby mi zkontrolovala cviky. Když mám nový cvik, pošlu jí video, jak cvičím doma. Opravuje mě na dálku tak dlouho, než cvik zacvičím správně. Je to dřina, ale stojí to za to!

Zpráva od Eliščiny maminky Petry

JSFYZIO & Eliška, orientační běžkyně, 10 letDobrý den, byla jsem včera s Eli v Košumberku. Mám vás od paní doktorky pochválit. Eli se zlepšila. Dostala jsem poukaz. Zvládneme to s Vámi nebo mám Eli objednat na rehabilitaci? Raději bychom s Vámi 🙂

Děkujeme Elišce i Petře, toto je pro nás největší odměna!

JSFYZIO & Eliška, orientační běžkyně, 10 let

Js 32 foto blog

Otužování

Otužování, také nazývané jako kryoterapie nebo expozice chladu, nabývá na oblíbenosti jako účinná metoda pro posílení celkového zdraví a vitality. Tato praxe, která zahrnuje pravidelné vystavení těla nízkým teplotám, má hluboké kořeny v různých kulturách po celém světě a je známá pro své mnoho zdravotních a psychologických výhod.

Celý článek »
Img_8129

Těhotenství a terapie podle Mojžíšové

Janu Slusarčukovou jsem vyhledala poté, co se mi zhruba 1,5 roku nedařilo otěhotnět a brala jí jako svojí „poslední šanci“ na přirozené otěhotnění. První syn se nám povedl tzv. na první dobrou, tak jsem nepočítala, že by u druhého otěhotnění měl být nějaký problém, i když jsem částečně počítala s tím, že v 36 letech to nebude třeba hned.

Celý článek »