„Přírodní cesty a síla tejpů v léčbě“ pro překonání rýmy a nachlazení

I když to může znít neobvykle, kineziologické tejpy nabízí nečekanou pomoc při zánětu dutin a rýmě. Ať už se rozhodnete pro mřížkový tejp nebo klasickou pásku, objevte, jak tato metoda může přinést úlevu od nepříjemných příznaků a podpořit vaše uzdravení.
20240109_091952162_ios

Jak mohou tejpové pásy pomoci při nachlazení?

Nachlazení je něco, s čím se setká každý z nás. Typické příznaky zahrnují rýmu, kašel, bolest v krku a obecnou únavu. Kromě běžných metod léčby, jako je odpočinek a příjem dostatečného množství tekutin, se v poslední době objevují nové přístupy, které mohou podpořit rychlejší uzdravení. Jedním z těchto přístupů je použití kinesio tejpů, známých také jako tejpové pásy.

Jak tejp pomáhá při nachlazení?

Aplikace tejpů může stimulovat kůži a podkožní tkáň, což může pomoci zlepšit cirkulaci krve a lymfy. Tímto způsobem mohou tejpové pásy podpořit odvod toxických látek a zlepšit přísun živin a kyslíku do postižených oblastí, což podporuje imunitní systém.

Tejp může poskytnout úlevu od bolesti tím, že mírně zvedne kůži a sníží tlak na bolestivé oblasti, což může být užitečné například při bolestech hrdla nebo svalových bolestech spojených s nachlazením.

Pozor na správnou aplikaci!

  • Tejpy by měly být aplikovány na čistou a suchou kůži.
  • Důležité je sledovat reakci těla na tejp a při jakékoliv nepříjemnosti nebo podráždění kůže tejp ihned odstranit.

 

1. Rýma a nachlazení

Poloha: sed na židli

Příprava: připravíme si dle velikosti našeho nosu proužek tejpu, zakulatíme rohy

Aplikace: zhluboka se nadechneme nosem a aplikujeme tejp od středu s 30% napětím přes nos. Konce tejpu nalepíme bez tahu. 

2. Zánět dutin

Poloha: sed na židli

Příprava: připravíme si dle velikosti cross tejp. 

Použití při zánětu dutin: Při zánětu dutin můžete cross tape aplikovat na specifické akupresurní body, které souvisejí s dýchacím systémem. To může zahrnovat oblasti kolem nosu, na čele nebo dokonce na rukou či nohou, kde se nacházejí body spojené s dýchacím systémem.

20240109_092243734_ios

 

Princip Cross Tejpu: Cross tape funguje na principu akupresury, stimuluje určité body na těle bez použití jehel. Jeho aplikace může pomoci regulovat tok energie a tím přispět k úlevě od bolesti a zánětu.

Aplikace: Tejp by měl být aplikován na čistou, suchou kůži. Místo aplikace tejpů by mělo být vybráno podle toho, kde pociťujete největší nepohodlí nebo podle doporučených akupresurních bodů pro zánět dutin.

Zcela správně, tejpování může poskytnout významnou úlevu při nachlazení, ale je důležité ho chápat jako doplňkovou metodu, kterou můžeme efektivně kombinovat s dalšími přírodními léčebnými metodami. V naší cestě za přirozeným uzdravením čerpáme inspiraci z jednoduchých, ale silných řešení, které nám nabízí příroda. Zkušenosti nás učí, že tajemství překonání nachlazení a jiných nemocí může být skryto v každodenních rituálech a využití přírodních produktů:

  • Proplachování nosu slanou vodou nebo Vincentkou: Tento zázrak přírody, obohacený o měď, dokáže urychlit léčbu bakteriální rýmy. Ať už s pomocí nosní konvičky nebo bez ní, tento rituál je přirozeným lékem pro vaše dýchací cesty.
  • Bylinné čaje: Naše důvěra spočívá v síle bylinek jako podběl, echinacea, mateřídouška, bez černý a lipový květ, které jsou balzámem pro horní cesty dýchací.
  • Inhalace bylinných silic: Využíváme inhalační tyčinky, difuzéry nebo pecičkové polštářky s několika kapkami éterických olejů. Mnohé éterické oleje mají antibakteriální, antivirální a protizánětlivé účinky. Ty jsou velmi nápomocné při nachlazení, onemocnění dýchacích cest, ale také například při snižování horečky a celkovém posilování imunity. 

Jaké éterické oleje zvolit?

Eukalyptus 

Eukalyptus patří mezi nejčastěji používané olejíčky v kosmetice proti rýmě a nachlazení. Pomáhá tělu vypořádat se se škodlivými bakteriemi, posiluje imunitní systém, redukuje uvolňuje dýchací cesty a ulevuje od bolesti hlavy, způsobené zánětem a nahromaděním hlenu.

20240109_092117183_ios

Máta

Za typickou svěží vůní máty stojí mentol. Tato vonná látka pomáhá mimo jiné rozpouštět hlen, čím napomáhá vykašlávání a volnému smrkání. Otevírá póry a usnadňuje tak odchod nadměrné horkosti z těla při horečce. Zmírňuje také bolesti hlavy, pomáhá proti migrénám a uvolňují dýchací cesty.

Skořice

Skořice obsahuje velké množství antioxidantů a má silně protizánětlivě vlastnosti. Prohřívá tělu zevnitř, zmírňuje projevy nachlazení, stimuluje imunitní systém a pomáhá bojovat proti infekcím.

Tymián

Tymián má antivirální a antibakteriální schopnosti a podobně jako ostatní zmíněné olejíčky patří mezi favority při boji proti nachlazení. Napomáhá vykašlávání hlenu a uvolňuje ucpané dýchací cesty, způsobené virální a bakteriální infekcí i alergickou reakcí. 

Tea tree

Čajovníkový olejíček je známý svými protizánětlivými a antibakteriálními vlastnostmi. Pomáhá nejen bojovat proti zánětlivými kožním onemocněním, ale velmi praktický je také při léčbě rýmy a kašle.

  • Zvlhčování vzduchu a hydratace: V suchém prostředí našich domovů je klíčové udržet vzduch vlhký a tělo hydratované, což pomáhá zředit hlen a ulehčit dýchání.
  • Vitamin C v přírodní formě: Věříme v sílu přírody, a proto upřednostňujeme příjem vitamínu C z čerstvého ovoce nebo třeba šípku.

Tejpování tak může být vnímáno nejen jako samostatná terapeutická metoda, ale i jako součást širšího spektra přírodních léčebných postupů, které společně přispívají k celkovému zdraví a pohodě. Příroda nabízí bohatství možností pro podporu našeho zdraví. Sdílením těchto jednoduchých, ale účinných metod doufáme, že posílíme víru v přirozenou cestu léčby .

 

Zpracovala: Jana Slusarčuková

Zdroj: www.gemmedical.cz, www.ceska-biokosmetika.cz

Js 32 foto blog

Otužování

Otužování, také nazývané jako kryoterapie nebo expozice chladu, nabývá na oblíbenosti jako účinná metoda pro posílení celkového zdraví a vitality. Tato praxe, která zahrnuje pravidelné vystavení těla nízkým teplotám, má hluboké kořeny v různých kulturách po celém světě a je známá pro své mnoho zdravotních a psychologických výhod.

Celý článek »
Img_8129

Těhotenství a terapie podle Mojžíšové

Janu Slusarčukovou jsem vyhledala poté, co se mi zhruba 1,5 roku nedařilo otěhotnět a brala jí jako svojí „poslední šanci“ na přirozené otěhotnění. První syn se nám povedl tzv. na první dobrou, tak jsem nepočítala, že by u druhého otěhotnění měl být nějaký problém, i když jsem částečně počítala s tím, že v 36 letech to nebude třeba hned.

Celý článek »