Konec roku 2023

A je to tady! Konec roku 2023 klepe na dveře a s ním i slib nových začátků v roce 2024. Vzpomínám na září 2022, kdy jsem psala o přeměně JS fyziopoint a JS fyziofit do JSfyzio. Jsem pyšná na náš tým a vděčná za všechny kolegy v týmu JSfyzio stejně v roce 2023 jako minulý rok.
Img_9153b

Náš tým zažil během roku několik změn a rozšíření. Kamila pomohla vést skupinové lekce za Kristýnu, která se zranila. Naštěstí se Kristýna v září vrátila v plné síle, a tak vedou kurzy obě. Přidala se k nám také Šárka, nadšená pedagožka a sportovkyně, která vede workshopy pro pedagogy. Ve znamení Udrž Se jsou tu od října i dvě akční úči Dáda a Eliška. Maruška se pustila do cvičení pánevního dna, lymfatických masáží a tejpování, zatímco Honza začal studovat na Performance Univerzitě. Petra a já jsme měly možnost učit se o svalových řetězcích a mobilizací kloubů od skvělého fyzioterapeuta Petra Bitnara a jeho týmu. Já jsem ke svým znalostem ještě v závěru roku přidala znalosti  vertebroviscerální terapie. Petra téměř dokončila kurz metody Ludmily Mojžíšové a těší se na další rodičovskou etapu.  Přidala se k nám ještě Šárka, trenérka, která už vyhlíží únor 2024 a její lekce pro děti a sportovce. Laura nakonec vždy zvládla to co jsme si na sociálních sítích vymysleli a zakončila super adventním kalendářem. Kája celý rok počítal s Markétou tabulky a ladili, aby vše vyšlo a konec byl v plusu (brzdili mě oba v některých investicích velmi svědomitě…).

Rok 2023 pro mě byl definován projektem UdržSe. Byla to výzva ve všech směrech – organizace, komunikace i investice. Ale s podporou mé rodiny a našeho týmu jsem zvládla vše co jsem si předsevzala. Byli jsme zmíněni v magazínech Quartier a Educa, a objevili jsme se i v Mladé frontě.

Někteří z vás strávili s námi aktivní den s nordic walkingem a jiní úžasný víkend v Krkonoších. Na workshopech UdržSe jsme se setkali s akčními rodiči nebo pedagogy. A samozřejmě jsme vděční všem, kteří k nám pravidelně chodíte cvičit a věnujete se svému zdraví i relaxaci.

Byl to opět akční rok! Přejeme vám, ať jste zdraví, plní energie a s optimismem a lehkostí vstupujete do nového roku 2024.

Jana, Petra, Maruška, Honza, Markéta, Laura, Kristýna, Kamila, Karel, Šárka 

a Šárka, Dáda, Eliška za UdržSe

4479be6c-5c73-48b0-9d66-8e9fff8ffe19b
Dsc_2955
Img_8181
Img_0788
Výstřižek
Img_7527
Foto 3x2

Růst svalů

Svalová hypertrofie, neboli růst svalů, je proces, při kterém se svalová vlákna zvětšují a zesilují. Tento proces je zásadní pro sportovce, kulturisty a každého, kdo usiluje o zlepšení své fyzické kondice a síly.

Celý článek »
B8c8827e-f082-43a2-9abe-89dc16710790

Skolióza u dětí: Průvodce pro rodiče

Všimli jste si, že se vaše dítě krčí a hrbí více než obvykle? Možná se vám zdá, že má jedno rameno výš než druhé. Nebo si stěžuje na bolest zad? Né vždy se musí jednat o skoliźu páteře, ale je dobré být o krok napřed. Vědět, na koho se můžu obrátit a kde najít ty správné odpovědi. Pojďte si udělat přehled, čeká na vás odborný čánek o skolióze, kterému budete rozumět. V tomto článku si povíme.

Celý článek »
Js 32 foto blog

7 tipů pro zdravá záda vašeho školáka: Jak vybrat ideální školní batoh?

Máte doma malého školáka a řešíte, jak vybrat správný batoh do školy? Není to jen otázka stylu, ale také zdraví. Správný batoh může významně ovlivnit vývoj dětské páteře a celkový tělesný růst. Z fyzioterapeutického hlediska je důležité dbát nejen na samotný batoh, ale také na způsob, jakým jej dítě nosí, a co v něm nosí. Co všechno byste měli při výběru školní aktovky zvážit?

Celý článek »